Tel: +355 (0) 68 23 23 23 8
Rruga “Mihal Komneno”,tek Porta e Pashait, View on Map
<span>Shikoni </span> Restorantin

Shikoni Restorantin

RESTORANT

RESTORANT

Restoranti ruan traditen shqiptare dhe ne jemi krenar per kete. Per pergatitjen e gatimeve tona perzgjidhen cdo dite produkte te fresketa ne tregun vendas dhe gjithmone synojme ato me prejardhje BIO. Ju mund te shijoni specialitetet tradicionale te pergatitura me kujdes nga shefi yne I kuzhines. Deshira jone eshte qe cdo vizitor te shijoje me te mirat e tradites,prandaj ne ofrojme nje liste te gjate te llojeve te ndryshme te rakise te prodhuara ne menyre artizanale. Kur vjen fjala te vera,jemi krenare t’ju njohim me prodhimet me te mira te kantinave te qytetit tone. Restoranti ofron 2 salla te mbyllura, 1 verande te mbuluar (Çardak) dhe nje tarace me pamje nga qyteti.

Tarraca

Tarraca

Tarraca, vendi qe ofron panoramen me te bukur ne te gjithe hotelin. Qe prej aty do te keni prezantimin e gjithe qytetit ne nje kend 360 grade. Mund te shihni Keshtjellen ,Goricen ,Mangalemin dhe pjesen e re te Beratit.

Çardak

Çardak

Çardaku te jep pershtypjen se je ne nje shtepi te vjeter beratase. I realizuar sipas stilit tradicional,aty sherbehet cdo dite mengjesi gjate stineve te ngrohta te vitit.

Salla Onufri

Salla Onufri

Salla Onufri,e ndertuar ne vitin 2003 ,eshte dizenjuar me shume shije ku spikat tavani prej druri me elemente dekorative ,I punuar teresisht me dore .Kjo salle mirepret cdo dite grupe miqsh,evenimente,bankete dhe dreka e darka te organizuara.

Salla Vrioni

Salla Vrioni

Salla Vrioni, e ndertuar ne vitin 1993 eshte pikerisht ambjenti me i hershem i hotelit. Eshte nje ambjent i vogel qe te ofron ngrohtesi dhe intimitet. Aty mund te shijoni nje gote raki,nje kafe ose ushqimet e shijshme gjate drekes ose darkes. Ngrohtesia e ambjentit te salles Vrioni, ben qe te jete shume i preferuar gjate diteve dhe neteve te ftohta te dimrit.

Trip Advisor

Awards

Hotel Mangalemi eshte nderuar me Cmimin e Argjende dhe te Arkitektures Baze Shqiptare nga Programi i Markes Cilesore te Shqiperise Origjinale.

Lonely Planet

Hotel Mangalemi Rekomanduar ne Lonely Planet