Tel: +355 (0) 68 23 23 23 8
Rruga “Mihal Komneno”,tek Porta e Pashait, View on Map
An Authentic Berat Experience

An Authentic Berat Experience

An Authentic Berat Experience

An Authentic Berat Experience

An Authentic Berat Experience

An Authentic Berat Experience

Make a Reservation

View the Rooms

Facilities

Miresevini ne Hotelin tone

Hotel Mangalemi eshte hoteli i pare qe u hap ne Berat pas ndryshimit te sistemit ne Shqiperi, ne vitin 1991 . Hoteli eshte I vendosur ne pjesen fundore te lagjes karakteristike te quajtur Mangalem dhe ne fillim te rruges se vjeter te kalase. Ngrihet mbi rrenojat e kompleksit te shtepive te Pashait te famshem te Beratit ( Ahmet Kurt Pasha ). Gjendet vetem 300 m nga qendra e qytetit dhe shume afer qendrave historike. Kombinimi me finese I drurit dhe I gurit dhe dedikimi ne cdo detaj pasqyrojne qarte arkitekturen tradicionale. Qe ne fillimet e punes dhe ne vazhdimesi , stafi I hotelit eshte udhehequr nga deshirat dhe kerkesat e klienteve, si nje filozofi per te ofruar gjithmone nje sherbim cilesor dhe eksperience me vlere. Hotel Mangalemi eshte vendi ideal nga ku mund te filloni te zbuloni qytetin e rralle te Beratit.

RESTORANT

Restorani ruan traditen shqiptare dhe ne jemi krenar per kete. Per pergatitjen e gatimeve tona perzgjidhen cdo dite produkte te fresketa ne tregun vendas dhe gjithmone synojme ato me prejardhje BIO. Ju mund te shijoni specialitetet tradicionale te pergatitura me kujdes nga shefi yne I kuzhines. Deshira jone eshte qe cdo vizitor te shijoje me te mirat e tradites,prandaj ne ofrojme nje liste te gjate te llojeve te ndryshme te rakise te prodhuara ne menyre artizanale. Kur vjen fjala te vera,jemi krenare t’ju njohim me prodhimet me te mira te kantinave te qytetit tone. Restoranti ofron 2 salla te mbyllura, 1 verande te mbuluar (Çardak) dhe nje tarace me pamje nga qyteti.